KONST / Litografier / Färglitografi 14476213
nr 1447 6213
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Signerad, numrerad 64/125. Färglitografi. Bladets mått: 57x72, yttermått inklusive ram: 62x88 cm, saknar glas
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
måndag 7 februari 2022
kl 18:18:54
Roberto Matta
Läs mer om Roberto Matta